سلامت جنسی

عوارض اسپری تاخیری و راه های جلوگیری از آن

عوارض اسپری تاخیری | کاندوم بازار

عوارض اسپری تاخیری چیست؟

عوارض اسپری تاخیری معمولا بر اثر عدم آگاهی مصرف کننده ها و استفاده مکرر از اسپری تاخیری خود را نشان می دهد. استفاده از محصولات تاخیری از جمله اسپری ها، کمک بسیار زیادی به کنترل انزال در آقایان می کند. با توجه به اینکه از بین هر 10 مرد تقریبا 4 نفر به مشکل زود انزالی دچار هستند، استفاده از محصولات تاخیری بسیار کاربردی خواهد بود. در کنار تمام مزیت هایی که اسپری تاخیری و یا ژل تاخیری، برای رفع فوری زود انزالی و افزایش کیفیت رابطه جنسی دارند، عدم آشنایی با عوارض اسپری تاخیری می تواند هم برای آقایان و هم برای خانم ها مشکل ساز شود.

در این بخش از مقالات فروشگاه کاندوم بازار، قصد داریم در ابتدا شما را از این عوارض مطلع کنیم، و سپس راه های جلوگیری و پیشگیری از آن ها را به شما آموزش بدیم. 🙂 پس برای اینکه با خیال راحت از اسپری تاخیری استفاده کنید، 15 دقیقه زمان بذارید و این مطلب رو به طور کامل مطالعه کنید.

راه های جلوگیری از عوارض اسپری تاخیری | کاندوم بازار

عوارض اسپری تاخیری برای آقایان

همانطور که در ابتدای موضوع گفته شد، اکثر این عوارض به خاطر استفاده بیش از حد و کنترل نشده خود را نشان می دهند. از جمله عوارض اسپری تاخیری برای آقایان، میتوان به موارد زیر اشاره کرد. 👇

 • بی حسی و کاهش لذت

یکی از عوارض استفاده زیاد، بی حس شدن بیش از اندازه ناحیه جنسی آقایان است. خود این بی حسی شدید باعث کاهش لذت و یا عدم لذت در آقایان می شود. به طوری که باعث سردی در انجام رابطه خواهد شد.

 • عوارض اسپری تاخیری روی بیضه 

نکته بسیار مهم در زمان استفاده از این محصولات این است که، به هیچ عنوان به بیضه ها زده نشود. این طرز تفکر که اسپری کردن بر روی بیضه ها باعث افزایش تاخیر در انزال خواهد شد، کاملا اشتباه است. از جمله عوارض اسپری تاخیری روی بیضه می توان یه اختلال در عمکلرد ناحیه جنسی آقایان اشاره کرد.

 • اختلال در نعوظ

بی حس شدن ناحیه جنسی آقایان به دفعات زیاد و پست سر هم و استفاده از مقدار زیادی از اسپری، باعث اختلال در نعوظ خواهد شد. زمانی که شما بیش از اندازه و با دوز بالا، آن هم پشت سر هم، از اسپری استفاده می کنید، در طولانی مدت مشکل نعوظ برای شما ایجاد خواهد شد.

 • ایجاد حساسیت

یکی دیگر از عوارض اسپری تاخیری، ایجاد حساسیت پوستی است، که 2 دلیل دارد. اولین دلیل باز هم استفاده به دفعات و مقدار زیاد از اسپری تاخیری است، که سبب آشکار شدن علائمی مثل سوزش، قرمزی و التهاب پوستی می شود. اما دومین دلیل، داشتن پوستی حساس در برخی از آقایان است. بعضی از افراد دارای پوست حساس به لیدوکائین هستند، و از آنجا که اسپری تاخیری همان اسپری لیدوکائین است، باعث ایجاد حساسیت می شود. پیشنهاد ما برای این افراد استفاده از اسپری تاخیری ضد حساسیت و با مقدار کم است.

عوارض اسپری تاخیری برای زنان

معمولا استفاده از اسپری توسط مردان عارضه جدی ای برای زنان ایجاد نمی کند. در صورتی که آقایان از اسپری استفاده کنند و قبل از انجام رابطه شستشو انجام ندهند، باعث برخورد و تماس مواد بی حسی داخل اسپری با ناحیه واژن خواهند شد. این عمل باعث بی حس شدن واژن در زنان و کاهش و یا حتی عدم لذت آن ها از رابطه جنسی خواهد شد. استفاده از انواع کاندوم در کنار اسپری می تواند باعث جلوگیری از این اتفاق شود، و دیگه نیازی به شستشو قبل از دخول و انجام رابطه نیست.

 • عوارض اسپری تاخیری برای زنان باردار

مهمترین سوالی که در این بخش برای افراد پیش می آید، این است که، آیا اسپری تاخیری تاثیری در بارداری دارد؟ اگر به طور کلی به این سوال پاسخ بدیم، جواب بله است!  یکی از مسائل مهم که زوج ها در دوران بارداری باید به آن توجه داشته باشند، سلامت جنین است. جنین از طریق خون مادر تغذیه می کند. ممکن است در زمان استفاده از اسپری تاخیری، مواد شیمیایی داخل اسپری از تاریخ واژن وارد جریان خون شود و به جنین آسیب برساند. یکی از عوارض اسپری تاخیری برای زنان باردار، تاثیر بر روی جنین است، پس استفاده از اسپری در زمان بارداری ممنوع است.

عوارض اسپری تاخیری در زمان بارداری | کاندوم بازار

 • عوارض اسپری تاخیری مردان برای زنان

یکی از اشتباهات رایج خیلی از افراد، استفاده از اسپری تاخیری برای زنان است. اسپری برای تاخیر در انزال آقایان تولید شده است. اما بسیار از افراد از اسپری تاخیری برای کاهش درد خانم ها در زمان انجام رابطه استفاده می کنند. از جمله عوارض اسپری تاخیری مردان برای زنان، التهاب پوستی و سوزش در ناحیه واژن است. بهتر است برای کاهش درد دخول در زنان، از ژل لوبریکانت استفاده شود.

اسپری تاخیری تاریخ مصرف گذشته

بزرگترین اشتباه اکثر افراد، استفاده از اسپری تاخیری تاریخ مصرف گذشته است. شما باید توجه داشته باشید که حتی برای یک بار هم، از محصول تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید. بهترین حالت این است که، یک ماه تا یک هفته قبل از تاریخ انقضای ثبت شده بر روی محصول، از اسپری تاخیری استفاده کنید. از جمله عوارض اسپری تاخیری تاریخ مصرف گذشته می توان به، حساسیت شدید پوستی، التهاب، خارش و قرمزی پوست اشاره کرد. پس سلامتی خود را به خطر نندازید. در صورت استفاده و بروز علائم، حتما به پزشک مراجعه کنید.

راه های جلوگیری از ایجاد عوارض

هدف از تولید و عرضه اسپری تاخیری، توسط شرکت ها برند های مختلف، برطرف کردن نیاز افراد است. در واقع این اسپری ها به خودی خود به ما آسیبی وارد نمی کنند. این ما هستیم که با عدم آگاهی و استفاده نادرست باعث آسیب به خودمان می شویم. به جرات می تونیم بگیم، در صورتی که شما نکات زیر رو رعایت کنید، عوارض اسپری تاخیری برای شما نزدیک به صفر خواهد شد.

 • خرید محصول معتبر از فروشگاه معتبر

زمانی که شما نیاز به خرید و استفاده از اسپری جهت تاخیر در انزال پیدا کردید، اولین و مهمترین نکته، انتخاب یک محصول مطمئن از فروشگاه معتبر است. به این معنی که، حتما محصول مورد نظر شما توسط وزارت بهداشت تایید شده باشد و فروشگاه مورد نظر نیز مجوز لازم را داشته باشد. تمام محصولات فروشگاه ما، علاوه بر تاییده های بهداشتی، دارای تاریخ انقضای طولانی و ضمانت اصالت و سلامت کالا هستند.

 • استفاده به اندازه کافی و کنترل شده

اگر می خواهید به عوارض اسپری تاخیری دچار نشوید، بهینه استفاده کنید. منظور از استفاده بهینه این است که، از استفاده مکرر و به دفعات زیاد و پشت سر هم پرهیز کنید. برای درک بهتر این قسمت، به عنوان مثال، اگر در ماه 10 بار رابطه جنسی برقرار می کنید، نهایت برای 5 رابطه از اسپری تاخیری استفاده کنید. حتما در کنار روابطی که با استفاده از اسپری انجام می دهید، رابطه عادی و بدون اسپری را داشته باشید. همچنین در زمان استفاده بیش از اندازه بر روی ناحیه جنسی اسپری نکنید.

 • داخل مجرای ادرار و بر روی بیضه ها اسپری نکنید.
 • به هیچ عنوان از اسپری تاخیری تاخیری مصرف گذشته استفاده نکنید.
 • در دمای محیط و به دور از تابش نور مستقیم نگهداری کنید.

قطعا رعایت نکات گفته شده، از ایجاد عوارض اسپری تاخیری در شما جلوگیری خواهد کرد.

عوارض اسپری تاخیری چیست؟ | کاندوم بازار

جمع بندی و خلاصه مطلب

استفاده از اسپری تاخیری یک راه کار موقت و فوری برای کنترل انزال در آقایان است. پس نباید از این محصول برای تمام روابط خود و به دفعات زیاد استفاده کرد. برای درمان زود انزالی، مراجعه به پزشک، مشاوره و کنترل ذهنی در کنار استفاده از این محصولات قطعا کارآمد خواهد بود. همانطور که گفته شد 👇

 • عوارض اسپری تاخیری، به خاطر مصرف بی رویه و نادرست نمایان می شود.
 • اسپری تاخیری مناسب کاهش درد برای خانم ها نیست.
 • در زمان بارداری به هیچ عنوان از این محصول نباید استفاده شود.
 • از اسپری تاریخ مصرف گذشته نباید استفاده کرد.
 • از محصولاتی که دارای تاییده بهداشتی هستند استفاده کنید.
 • از فروشگاه معتبر اقدام به خرید اسپری کنید.
 • به صورت کنترل شده و طبق برنامه از اسپری تاخیری استفاده کنید.

پس یادتان باشد که عوارض اسپری تاخیری با نحوه استفاده ما از این محصول ارتباط مستقیمی دارد. پس در استفاده از هیچ محصولی از جمله محصولات زناشویی زیاده روی نکنید.

باعث خوشحالی ماست اگر نظری در مورد این مطلب دارید و یا تجربه از استفاده از اسپری تاخیری دارید، در بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بذارید. در صورتی که هرگونه سوال در مورد عوارض اسپری تاخیری دارید میتونید در بخش نظرات و یا از طریق چت آنلاین سایت از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *