سلامت جنسی

عوارض کاندوم مردانه چیست؟ ️⚠️

عوارض کاندوم مردانه | کاندوم بازار

عوارض کاندوم مردانه

عوارض کاندوم مردانه شاید برای خیلی از افراد سوال باشد و سعی کردیم تمام چیزی که نیاز است شما بدانید، کامل شرح دهیم. یکی از روش های مرسوم جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم است. کاندوم ها در کنار مزایای زیادی که دارند ممکن است برای بعضی از افراد عوارضی نیز ایجاد کند.

شاید شما از عوارض کاندوم مردانه بی خبر باشید و فقط درباره اهمیت استفاده از آن بدانید. پس با ما در این مقاله همراه باشید تا علاوه بر عوارض از راه های جلوگیری از آن نیز صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این زمینه را به شما بدهیم.

با عوارض کاندوم مردانه بیشتر آشنا شویم

همان طور که بیان شد یکی از روش های رایج برای جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم مردانه است. کاندوم ها از رسیدن اسپرم به تخمک جلوگیری می کنند‌ و هم چنین احتمال سرایت بعضی از ویروس ها و عفونت های مقاربتی را پایین می آورند.

همچنین کاندوم ها انواع مختلفی دارند که هر شخص بنابر سلیقه یا نوع بدن خود می تواند از بین انواع کاندوم انتخاب کند. با وجود مزایای بسیاری که این وسیله جلوگیری دارد، عوارض کاندوم مردانه نیز گاهی اوقات برای بعضی از افراد ممکن است وجود داشته باشد. در زیر تعدادی از این عوارض را نام می بریم تا کمتر به آن ها دچار شوید.

عوارض کاندوم مردانه و شناخت آن

عوارض کاندوم مردانه و شناخت آن

حساسیت به لاتکس در کاندوم مردانه

کاندوم ها از لاتکس نازک یا همان پلاستیک، پلی اورتان یا پلی ایزوپرون ساخته شده اند. درواقع استفاده از این مواد برای کاندوم به دلیل کشسان بودن بالا و انعطاف پذیری آن ها است. با این حال عده ای از افراد به لاتکس کاندوم حساسیت داشته و ممکن است واکنش های شدید به آن نشان دهند. این حساسیت هم برای مرد و هم برای زن ممکن است اتفاق بیفتد و باعث کهیر، تنگی نفس، آبریزش از چشم و بینی و در موارد شدیدتر شوک آنافیلاکسی شود. (البته این عوارض به ندرت و در افراد محدودی ممکن است نمایان شود)

از این رو بهتر اگر برای اولین بار قصد استفاده از کاندوم را دارید و از حساسیت خود نسبت به لاتکس بی خبرید، بهتر است کمی از لاتکس آن را با ساعد دست تماس دهید و در صورت هر گونه قرمزی یا خارش از استفاده آن خودداری کنید. کاندوم های ساخته شده با پلی اورتان ضد حساسیت هستند که می توان از آن ها استفاده کرد‌‌.

پایین آمدن لذت در رابطه جنسی

با اینکه بسیاری از کاندوم ها با لاتکس و پلی اورتان نازک ساخته شده اند، اما باز هم بعضی از زوج ها بخاطر پوششی که کاندوم ایجاد می کند از عدم لذت در رابطه صحبت می کنند. این نیز می تواند یکی از عوارض کاندوم مردانه باشد. زیرا عدم لذت در رابطه جنسی کیفیت آن را بسیار پایین خواهد آورد. بهتر است در این موارد از روش های دیگر جلوگیری مانند قرص یا IUD استفاده شود که البته این روش ها ایمنی پایین تری نسبت به کاندوم دارند.

پاره شدن یا درآمدن کاندوم

ممکن است کاندوم با وجود جنس لاتکس یا پلی اورتان، به دلیل درست استفاده نکردن پاره شود و یا اینکه در طول رابطه جنسی بیرون بیاید. در این صورت ممکن است امکان حاملگی یا سرایت بیماری ها اتفاق بیفتد که این نیز از عوارض کاندوم مردانه است. بهتر از قبل از استفاده روش پوشیدن کاندوم را یاد بگیرید و از جنس مرغوب استفاده کنید.

خشکی واژن و اختلالات نعوظ

گاهی اوقات ممکن است موادی که در جنس لاتکس کاندوم وجود دارد موجب خشکی واژن و آسیب به آن در طول رابطه جنسی شود. البته خشکی واژن موجب عفونت و خارش نیز خواهد شد. هم چنین وجود مواد تاخیری در بعضی از کاندوم ها ممکن است بی حسی زیاد ایجاد کرده و باعث اختلالات نعوظ شود. هم چنین تاخیر در ارضا شدن ممکن است باعث خستگی زوج شود و این موضوع نیز در خشکی واژن بی تاثیر نیست. این هم از عوارض کاندوم مردانه است که باید در نظر گرفته شده و از کاندوم مناسب استفاده شود.

عوارض کاندوم مردانه چیست؟ | کاندوم بازار

در صورت بروز عارضه توسط کاندوم چگونه آن را برطرف کنیم؟

اگر هر کدام از عوارض کاندوم مردانه برای شما پیش آمد، بهتر است در ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید. اگر علائم حساسیت در بدن ظاهر شد سریع کاندوم را در آورده و بدن را با آب سرد بشویید. استفاده از کمپرس آب سرد باعث کم شدن کهیر ها خواهد شد. اگر کهیر از بین نرفت یا علایم دیگر مانند تنگی نفس، گیجی یا حالت تهوع ظاهر شد باید به پزشک مراجعه کنید.

در صورت پاره شدن کاندوم نیز باید ابتدا بدن کاملا شسته شود. سپس در اولین فرصت به داروخانه مراجعه کرده و قرص اورژانسی که یکی از روش های پیشگیری در بارداری با جلوگیری بالا است را تهیه کنید. بهتر است مصرف قرص تا ۴۸ ساعت بعد از پاره شدن کاندوم‌ باشد. زیرا هر چه زمان بگذرد اثر بخشی دارو نیز پایین خواهد آمد.

چطور کاندوم بدون عوارض را انتخاب کنیم؟

در بالا درباره عوارض کاندوم مردانه صحبت کردیم. اگر به این عوارض توجه نشود ممکن است باعث بروز اتفاقات جبران ناپذیری شده و استرس یا نگرانی بیش از حد ایجاد کند. از این رو تصمیم گرفتیم تا در اینجا راهنمای انتخاب یک کاندوم مردانه بدون عوارض را بیان کنیم.

همان طور که پیش تر بیان شد بهتر است تا از کاندوم های ضد حساسیت استفاده کنیم. ممکن است آن ها قیمت بالاتری نسبت به بقیه داشته باشند، اما باز هم ارزش خرید را دارند. یکی دیگر از عوارض کاندوم مردانه پاره شدن یا بیرون آمدن کاندوم است. از این رو باید اندازه ها را به خوبی بشناسید و از کاندوم متناسب با بدن خود استفاده کنید. ممکن است به ماده تاخیری در کاندوم نیز واکنش حساسیت نشان دهید.

 از این رو بهتر است از کاندوم های معمولی استفاده شود. بسیاری از افراد برای تنوع در رابطه جنسی از کاندوم های خاردار یا عروسکی استفاده می کنند. در اینجا باید گفت استفاده از کاندوم خاردار بعد از مدتی باعث بروز عوارض جبران ناپذیر خواهد شد. این کاندوم ممکن است به واژن آسیب برساند و یا بر روی رضایت از رابطه جنسی تاثیر گذار باشد.

 هم چنین کاندوم های عروسکی نیز هیچ جلوگیری برای بارداری یا بیماری های مختلف ندارند و فقط برای پیش از رابطه جنسی ساخته شده اند‌. بهتر است قبل از خرید تمامی این موارد برای کاندوم در نظر گرفته شود تا از عوارض کاندوم مردانه در امان باشیم‌.

سخن پایانی

عوارض کاندوم مردانه در کنار مزایایی که این وسیله جلوگیری دارد، باید در نظر گرفته شود. البته ناگفته نماند که در افراد بسیار کمی ممکن است کاندوم عوارض ایجاد کند و بسیاری از افراد به راحتی و بدون هیچگونه عارضه ای می توانند از انواع کاندوم استفاده کنند.

 از این رو در این مقاله تمامی عوارض شرح داده شد. هم چنین راهنمایی خرید کاندوم ایمن را نیز بیان کردیم. بهتر است قبل از استفاده از کاندوم اطلاعات خود را درباره آن کامل کنیم و خریدی آگاهانه داشته باشیم.

محصولات با تخفیف ویژه

اسپری تاخیری پاورمن ⭐ ساخت شرکت دلتا دارو

قیمت اصلی 99/500 تومان بود.قیمت فعلی 89/000 تومان است.

اسپری تاخیری ویگا یک میلیون اصل

قیمت اصلی 180/000 تومان بود.قیمت فعلی 149/000 تومان است.

اسپری لیدوکائین 10 درصد ⭐ ساخت شرکت دلتا دارو

قیمت اصلی 99/500 تومان بود.قیمت فعلی 95/000 تومان است.

حلقه ویبراتور مخصوص آقایان ✓ لذتی بی نظیر برای بانوان

قیمت اصلی 110/000 تومان بود.قیمت فعلی 85/000 تومان است.

کاندوم ژله ای خاردار قابل شستشو ❤︎ کاندوم سیلیکونی

قیمت اصلی 130/000 تومان بود.قیمت فعلی 110/000 تومان است.

کرم تاخیری اروس اصل

قیمت اصلی 260/000 تومان بود.قیمت فعلی 200/000 تومان است.

کرم تاخیری پولونکس ⭐️ Polonex S4

قیمت اصلی 170/000 تومان بود.قیمت فعلی 140/000 تومان است.

ویبراتور دلفینی ♥ مدل G-spot

قیمت اصلی 300/000 تومان بود.قیمت فعلی 220/000 تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *