سلامت جنسی

تفاوت کاندوم زنانه و مردانه ❗️ کدام بهتر است؟

تفاوت کاندوم زنانه و مردانه

 بررسی تفاوت کاندوم زنانه و مردانه

تفاوت کاندوم زنانه و مردانه چیست ؟ کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه ؟ در این مقاله به طور کامل در مورد این سوالات صحبت خواهیم کرد و پاسخ جامع به شما خواهیم داد.

کاندوم زنانه یکی از انواع کاندوم های موجود در دنیا است که یک وسیله پیشگیری از بارداری و بیماری‌ های مقاربتی است. جنس کاندوم زنانه از پلی اورتان می ‌باشد. این وسیله پیشگیری از بارداری به ‌صورت یک لوله پلاستیکی بسیار نازک است که انعطاف ‌پذیری بالایی دارد. در برخی زوجین این کاندوم نسبت‌ به کاندوم ‌های مردانه احساس رضایت بیشتری در حین رابطه جنسی به طرفین می ‌دهد. طول کاندوم زنانه حدود ۱۷ سانتی‌متر است و در هر ۲ طرف دارای حلقه ‌های پلاستیکی است.

 • ویژگی‌های کاندوم زنانه

بهتر است ابتدا درباره ویژگی‌ های کاندوم زنانه صحبت کنیم تا بهتر متوجه تفاوت کاندوم زنانه و مردانه شوید. کاندوم ‌های زنانه در هر ۲ انتها دو حلقه انعطاف‌پذیر دارند. یکی از این حلقه‌ها داخلی بوده و در قسمت داخلی واژن قرار می‌گیرد. حلقه بعدی باید در بیرون از واژن قرار بگیرد تا به عنوان یک راهنما از آن استفاده شود و بتواند به‌صورت مؤثری از بارداری و انتقال بیماری‌های مقاربتی جلوگیری کند.

همانظور که گفته شد، جنس کاندوم زنانه پلی اورتان است و طول آن حدود ۱۷ سانتی‌متر می‌باشد. این وسیله حدود ۹۵ درصد از بارداری‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند و برای خانم‌ها هیچ‌گونه عوارضی ندارد.

تفاوت کاندوم زنانه و مردانه چیست ؟

تفاوت کاندوم زنانه و مردانه

کاندوم زنانه توسط خانم‌ها در حین رابطه جنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت کاندوم زنانه و مردانه با توجه به ویژگی‌ها، شکل ظاهری و جنس آن‌ها متفاوت است. در این قسمت بیشتر درباره تفاوت کاندوم زنانه و مردانه صحبت می‌کنیم.

 • تفاوت جنس کاندوم زنانه و مردانه

جنس کاندوم زنانه از پلی اورتان و یا لاتکس است. این کاندوم تقریبا نازک و انعطاف‌پذیر است. به‌همین خاطر از نظر ضخامت با کاندوم مردانه تفاوت دارد. کاندوم‌ های مردانه معمولاً کمی ضخیم تر تولید می‌شوند. به‌ همین خاطر میل جنسی را در آقایان ممکن است تا حدودی کاهش پیدا کند.

البته جنس کاندوم مردانه نیز از پلی اورتان و یا لاتکس است. ولی به دلیل این‌ که این کاندوم ها نسبت‌ به کاندوم زنانه ضخیم‌ تر هستند کمتر مورد توجه آقایان قرار می‌گیرند. اما استفاده از کاندوم مردانه راحت تر و سریع تر از کاندوم زنانه است.

 • تفاوت انتقال گرما توسط کاندوم زنانه و مردانه

کاندوم زنانه به این دلیل که از جنس پلی اورتان ساخته‌ شده و بسیار نازک است گرمای بدن را انتقال می‌دهد و به هر دو طرف در حین رابطه جنسی احساس لذت می‌دهد؛ اما کاندوم‌ های مردانه به دلیل این که کمی ضخیم‌ تر هستند، کمتر گرما را انتقال میدهند. البته این مورد کاملا بستگی به مدل کاندوم دارد.

شاید همین امر باعث می‌شود تا آقایان تمایل چندانی به استفاده از انواع کاندوم نداشته باشد. کاندوم‌ های زنانه بیشتر برای زوج‌ هایی مناسب است که مرد تمایلی به استفاده از کاندوم نداشته باشد و به این صورت می‌توانند از این کاندوم یکبارمصرف استفاده کنند و رابطه جنسی مراقبت شده و سالمی داشته باشند.

کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه ؟

برای اینکه بتوان به این پرسش که کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه پاسخ دقیق داد، باید تمامی تفاوت ها در نظر گرفته شود. علاوه بر 2 تفاوت بالا، باید موارد زیر نیز در نظر گرفته شود.

 • تفاوت قیمت کاندوم زنانه و مردانه

معمولاً کاندوم‌های مردانه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و نسبت‌ به کاندوم‌های زنانه قیمت کمتری دارند؛ بنابراین یکی از تفاوت‌ های کاندوم زنانه و مردانه قیمت آن‌ها است و خرید کاندوم مردانه معمولاً در همه فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها امکان‌پذیر است و قیمت بسیار مناسب تری دارد.

 • تفاوت روش استفاده کاندوم مردانه و زنانه

یکی دیگر از تفاوت‌ های بین کاندوم زنانه و مردانه روش استفاده از این دو وسیله جلوگیری از بارداری است. استفاده از کاندوم‌های مردانه بسیار ساده‌تر است و آقایان می‌توانند هنگام نعوظ آلت تناسلی کاندوم مردانه را روی آن قرار دهند؛ اما هنگام استفاده از کاندوم زنانه باید قسمت انتهای کاندوم زنانه که بسته‌است داخل واژن قرار بگیرد.

بهتر است این کار در حالت خوابیده انجام شود و انتهای کاندوم باید در قسمت دهانه رحم قرار بگیرد و قسمت انتهای باز کاندوم زنانه بیرون از ورودی مهبل قرار بگیرد. به‌ همین خاطر از لحاظ روش استفاده نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

 • تفاوت عملکرد کاندوم زنانه و مردانه

کاندوم زنانه و مردانه از نظر عملکرد و کارایی تفاوتی ندارند. هر دو کاندوم به یک اندازه از انتقال بیماری و پیشگیری از بارداری تاثیر گذار هستند.

کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه

به نظر شما کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه؟

کاندوم ها جزو پوشش‌های کش سانی هستند که از پلاستیک‌ های بسیار نازک ساخته می‌شوند و برای جلوگیری از تماس مستقیم پوست آلت تناسلی مرد با اندام جنسی خانم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این طریق امکان بارداری‌های ناخواسته کاهش پیدا می‌کند و از بیماری‌های مقاربتی مانند ایدز، هپاتیت و سایر بیماری‌های دیگر جلوگیری به عمل می‌آورد.

با توجه به تفاوت های گفته شده کاندوم زنانه و مردانه، از نظر ما استفاده از کاندوم مردانه نسبت به زنانه بهتر است. به این دلایل

 1. کاندوم مردانه قیمت بسیار کمتری دارد.
 2. استفاده از کاندوم مردانه بسیار راحت تر و سریع تر است.
 3. تهیه کاندوم مردانه بسیار راحت تر است و تنوع بسیار بالایی دارد.

علاوه‌ بر اینکه با استفاده از کاندوم رابطه جنسی بهداشتی و سالم می ماند، میتواند به میزان زیادی از بارداری‌ های ناخواسته نیز جلوگیری نماید؛ اما اینکه کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه جای توضیح دارد که برای شما کامل شرح دادیم.

قطعا با توجه به سلیقه مصرف‌ کننده و انتخاب هر شخص ممکن است یکی از این کاندوم ها مناسب‌تر باشد. به‌ همین خاطر ما در این قسمت به برخی از مزایای استفاده از کاندوم‌های زنانه و مردانه به‌صورت جداگانه اشاره می‌کنیم و همچنین با بررسی معایب هر یک از این کاندوم ها به شما کمک می‌کنیم تا راحت‌تر به پاسخ این سوال برسید که کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه؟ پس با ما همراه باشید.

بررسی مزایا و معایب

 • مزایای کاندوم زنانه

استفاده از کاندوم زنانه علاوه بر اینکه از انتقال بیماری‌های جنسی جلوگیری می‌کند و از بارداری‌ های ناخواسته پیشگیری به عمل می‌آورد، باعث می شود که در حین رابطه جنسی گرما از طریق پوست انتقال پیدا کند و موجب رضایت طرفین از رابطه جنسی می‌شود.

 • مزایای کاندوم مردانه

کاندوم مردانه نیز مانند کاندوم زنانه دارای مزایایی مانند جلوگیری از بارداری‌های ناخواسته، پیشگیری از بیماری‌های جنسی و … است. مزایای کاندوم مردانه این است که قیمت مناسب‌ تری نسبت‌ به کاندوم‌های زنانه دارد. خرید کاندوم مردانه بسیار راحتر است و همچنین تنوع بسیار زیادی دارد.

 • معایب کاندوم زنانه

کاندوم زنانه در کنار خوبی‌ هایی که دارد، دارای معایبی نیز می‌باشد. از معایب کاندوم زنانه می‌توان به این اشاره کرد که قیمت بالایی نسبت‌ به کاندوم مردانه دارد و همچنین استفاده از آن نسبت‌ به کاندوم مردانه سخت‌ تر است. چرا که باید پیش‌ از رابطه جنسی در داخل واژن قرار بگیرد. ممکن است در حین رابطه جنسی دهانه باز کاندوم زنانه وارد واژن شود و همین امر یکی از معایب آن نسبت‌ به کاندوم‌های مردانه است که ممکن است باعث انتقال بیماری یا حاملگی شود.

از دیگر معایب کاندوم زنانه این است که کمتر از کاندوم‌های مردانه در دردسترس قرار دارد و ممکن است باعث کاهش لذت جنسی برای خانم‌ ها شود. گاهی اوقات دیده‌ شده که خانم‌ ها پس‌ از استفاده از کاندوم زنانه دچار خارش در ناحیه واژن شده‌اند.

 • معایب کاندوم مردانه

کاندوم‌های مردانه نسبت‌ به کاندوم‌های زنانه راحت‌ تر در دسترس هستند و استفاده از آن‌ها بسیار ساده‌ تر است. اما این کاندوم ها نیز باعث کاهش احساس لذت جنسی در حین رابطه می شوند.

تفاوت کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه

زمان استفاده از کاندوم

کاندوم مردانه در حین رابطه جنسی یا قبل از شروع رابطه و پس‌ از نعوظ آلت تناسلی توسط آقایان استفاده می‌شود؛ بسیار راحت و سریع! و همانطور که گفته شد بسیار متنوع هستند و به راحتی می توان از داروخانه ها تهیه کرد.

اما کاندوم زنانه را می‌توان از ۸ ساعت پیش‌ از شروع رابطه و یا قبل از رابطه جنسی داخل واژن قرار داد. با توجه به این‌که کاندوم زنانه در داخل واژن قرار می‌گیرد از آسیب دیدن اندام‌ های جنسی خانم‌ ها جلوگیری می‌کند و به میزان قابل‌ توجهی می‌تواند از پیشگیری بیماری‌های جنسی و مقاربتی و همچنین ورود اسپرم به داخل واژن جلوگیری نماید. ( البته به شرط جاگذاری درست و مناسب )

خلاصه مطلب

در این مقاله به 2 سوال مهم پاسخ داده شده است. 

 1. تفاوت کاندوم زنانه و مردانه چیست؟
 2. کاندوم زنانه بهتر است یا مردانه؟

بهتر است این مقاله را برای کسب اطلاعات بیشتر به طور کامل مطالعه کنید. اما به طور خلاصه در پاسخ به سوال اول باید بگیم، تفاوت کاندوم زنانه و مردانه در نوع جنس و نحوه استفاده از آن ها است. در این مقاله به دلایل زیر گفته شد که کاندوم های مردانه بهتر از کاندوم های زنانه است.

 • سهولت در استفاده و تنوع بیشتر کاندوم های مردانه نسبت به زنانه
 • قیمت مقرون به صرفه و خرید راحت تر کاندوم های مردانه نسبت به زنانه

یک نظر در “تفاوت کاندوم زنانه و مردانه ❗️ کدام بهتر است؟

 1. موسوی گفت:

  استفاده از کاندوم زنانه واقعا سخته و حوصله سربره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *